ارتباطات و اطلاع رسانی
نسخه چاپی ©2017 miu.ac.ir

الف) ارتباطات:

1 - ارتباط با مراجع و علما:

به منظور بهره‌مندي بيشتر جامعة المصطفي از رهنمودهاي ارزشمند و راهگشاي مراجع و علماي شيعه در قم و سایر شهرها و درك فيض از وجود آنان، گسترش روز افزون ارتباط با مراجع عظام و شخصيتهاي مذهبي و سياسی، مورد توجه این نهاد بین المللی است. این دیدارها به صورت دوره ای و مستمر انجام می شود.

2 - ارتباط با شخصیت‌های علمی - فرهنگی:

سالانه شخصيت‌‌های علمي، فرهنگي و سياسي زيادي مانند رئیس جمهور، وزیران، نمايندگان مجلس، سفیران، رؤسا و استادان دانشگاه‌ها و انديشمندان رشته‌هاي علوم اسلامي و انساني كشورهاي مختلف، برای آشنايي با فعاليت‌هاي جامعة‌ المصطفي و در راستای گسترش و تقويت دامنه ارتباطات بين المللی جامعة المصطفي، از اين مجموعه علمي و واحدهاي آن دیدن می‌کنند. از جمله این افراد می‌توان به شخصيت هاي علمي، فرهنگي و سياسي کشورهای آلمان، آذربايجان، استراليا، آمريكا، افغانستان، اندونزي، انگلستان، الجزاير، بوركينافاسو، بوسني و هرزگوين، پاكستان، تايلند، تركيه، تونس، چين، روسيه، ژاپن، سريلانكا، سنگال، سوئد، سودان، سومالي، سیرالئون، عراق، عربستان، غنا، فرانسه، فنلاند، قرقيزستان، قزاقستان، كانادا، كرواسي، كومور، كويت، لبنان،‌ ليبي، ماداگاسکار، مالزي، ‌مصر، نروژ، نیجر، نیجریه، واتيكان، هلند و هند اشاره نمود. بسياري از این دیدارها و بازديدها، منجر به عقد قرارداد و گسترش همكاري هاي دوجانبه مي‌شود.

 

ب) اطلاع‌رساني‌:

اطلاع‌ رساني‌ اخبار، دستاورد ها و ‌فعاليت‌هاي‌ فراوان و گوناگون‌ جامعة المصطفي، از مجاري گوناگونی انجام مي‌شود كه برخي از آن ها عبارت‌اند از:‌

1- پرتال المصطفی:

پرتال جامعة المصطفي به نشانی http://miu.ac.ir

2- پایگاه خبری و نشریات اطلاع رسانی:

نشریه ی خبری ‌سفيران ‌نور

پایگاه خبری جامعة المصطفی به نشانی http://news.miu.ac.ir

3- رصد تحولات و اخبار بین‌المللی:

جامعة‌المصطفي ‌با برخورداري ‌از كارشناسان‌ متخصص‌ و متعهد در امور بين‌ الملل‌، همواره، تلاش ‌نموده‌ است‌ با بررسي‌ و ارزیابی اوضاع‌ منطقه‌اي ‌و بين‌ المللي ‌و ارائه‌ی خدمات‌ كارشناسي‌ به بخش‌ های دیگر، نقش ‌پيشتازي‌ خود را در عرصه‌ هاي ‌گوناگون ‌بين‌ المللي ‌حفظ‌ كند.

4- اعلام مواضع‌ رسمی‌:

جامعة‌ المصطفي، با توجه به ‌اينكه‌ نهادی اسلامي ‌و بين‌ المللي به شمار می‌رود و ‌با مراكز علمي‌ - فرهنگي‌ داخلي‌ و بين‌ المللي‌ ارتباط دارد و نیز با عنایت عنایت به ‌وظايف‌ ذاتي‌اش، به‌ رخدادهاي‌ اسلامي ‌و انساني ‌مهمي ‌كه در ‌جهان رخ می‌دهد، حساسيت‌ ويژه ‌نشان ‌داده، با اقداماتی همچون صدور بیانیه، مواضع‌‌ خود را اعلام ‌مي‌كند.

access deny