خدمات پژوهشی
نسخه چاپی ©2017 miu.ac.ir


از دیگر فعاليت‌ هاي‌ پژوهشي‌ دیگر جامعة المصطفي، تشكيل‌ انجمن‌ها و تشکل‌هاي‌ علمي - پژوهشي ‌برای ارائه‌ی انجام‌ فعاليت‌ هاي‌ علمي گروهی ‌است‌.

اين ‌انجمن­ ها به کوشش گروه‌هايي ‌از دانش‌ پژوهان ‌سطوح‌ عالي ‌و دانش‌ آموختگان مراكز آموزشي‌ در رشته‌های ‌علمي مختلف ‌تشكيل ‌مي‌شوند. از اهداف تشکیل انجمن‌ها و تشکل‌های علمی - پژوهشی، می‌توان به این موارد اشاره کرد:

1. انجام کار گروهی در زمینه‌های علمی؛
2. کارورزی فعالیت‌های علمی- پژوهشی؛
3. زمینه‌ سازی برای حضور در فعالیت‌های علمی و مشارکت در آنها؛
4. و برگزاری نشست‌های علمی در موضوعات تخصصی.

1. اعطاي فرصت هاي مطالعاتي
به منظور فراهم ساختن زمینه پژوهش در حوزه علوم اسلامی و انسانی - اسلامی، آشنایی شخصیت‌های علمی، فرهنگی، مذهبی و سیاسی جهان با اسلام و آموزه های اهل‌ بیت، بهره‌ گیری از دانش و توان شخصیت‌های علمی جهان، گسترش منابع علمی و تقویت و تعمیق همکاری‌های علمی بین‌ المللی، جامعة المصطفی به متقاضیان صاحب‌ نظر غیر ایرانی دارای شرایط، فرصت مطالعاتی اعطا می‌کند. تاکنون، به صد‌ها نفر از اندیشوران متقاضی، فرصت‌ مطالعاتی اعطا شده است.

2. كتابخانه و بانک‌ اطلاعات
وجود كتابخانه هاي غني عمومي و تخصصي، يكي از اساسي ترين زيرساخت هاي علمي مراكز آموزشي و پژوهشي است. جامعة المصطفي بر سامان‌ دهي كتابخانه هاي عمومي و تخصصي در مراكز و مدارس داخل و خارج كشور همت گماشت كه رهاورد آن، ايجاد بیش از 110 كتابخانه در مراكز آموزشي داخل و خارج کشور است.
راه‌اندازی پايگاه اطلاعات كتب، نشريات و پايان‌نامه‌ها به زبان‌هاي گوناگون، با قابليت جست‌وجو در موضوع، عنوان، مؤلف، ناشر، شابك و... با امكانات پرينت گزارش و ذخيره‌سازي اطلاعات، از امكانات كتابخانه‌اي جامعة المصطفي به شمار می‌رود.
در كنار راه اندازی كتابخانه‌های غنی در سراسر جهان، جامعة المصطفی كتابخانه ا‌ی ديجيتال نیز راه‌ اندازی نموده تا کتب و نشریات به شکل الکترونیکی ذخیره شود و علاقمندان از گوشه گوشه دنیا با استفاده از فن آوری های جدید، به آسانی و با سرعت به متن كتاب‌ها دسترسي داشته باشند.

3. حمایت از پژوهشگران
یکی از فعالیت‌ های پژوهشی جامعة المصطفي، شناسايي و راه‌اندازی بانک اطلاعات پژوهشگران و تأسیس بنیاد پژوهشگران برای سامان‌ دهی، حمايت و تجلیل از پژوهشگران و پشتیبانی از تولیدات آنان است.
جامعة المصطفي با تشكيل بانك اطلاعاتي، با پژوهشگران داخل و خارج كشور ارتباط دارد و از توليدات و آثار آنان در زمینه تأليف، ترجمه، تصحيح و تحقيق حمايت مي كند.

 

 

 

 

 

access deny